Допомога за день лікарняного зросла на 71 гривню за два роки

Дата: 30.01.2023 16:51

Допомога за час лікування компенсує працівникам втрачений заробіток та дозволяє зосередитись на одужанні. Навіть в умовах пандемії, а потім повномасштабного вторгнення виплати від Фонду соціального страхування України продовжували зростати.

Так, за останні два роки допомога по тимчасовій непрацездатності зросла на 70,7 гривні – у грудні 2020 року ФССУ виплачував українцям в середньому 368,4 грн за день лікарняного, тоді як в грудні 2022 року середньоденна допомога склала вже 439,1 гривні.

Нагадаємо, з 01 січня фінансування допомог за лікарняними здійснюється Пенсійним фондом України відповідно до змін, внесених Законом України від 21.09.2022 № 2620.

Також до ПФУ на фінансування було передано реєстри заяв-розрахунків за лікарняними, які ФССУ прийняв, однак не встиг профінансувати на 01.01.2023 у зв’язку із завершенням бюджетного року.