Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Перелік захисних споруд цивільного захисту Плисківської сільської ради

Дата: 07.07.2022 15:55
Кількість переглядів: 183

 Інформація  щодо організації укриття у захисних спорудах цивільного захисту та правил зайняття таких споруд і перебування у них

 

  З метою організації захисту населення в сучасних умовах використовуються захисні споруди цивільного захисту ( сховища, протирадіаційні укриття), найпростіші укриття.

 Захисні споруди цивільного захисту – призначені для захисту ( укриття) населення від засобів масового ураження в особливий період та від дії факторів ураження надзвичайних ситуацій у мирний час ( далі – захисні споруди).

 Вони розподіляються на сховища та протирадіаційні укриття та є основним засобом колективного захисту окремих категорій населення.

 Протирадіаційні укриття ( ПРУ) – це інженерні споруди нижчої категорії, які призначені для захисту від впливу іонізуючого випромінювання при радіоактивному забрудненні місцевості і допускають безперервне перебування у них розрахункової кількості осіб, що укриваються, до двох діб.

 Споруди подвійного призначення – це наземні або підземні споруди, що можуть бути використані за основним функціональним призначенням і для захисту населення.

Найпростіші укриття - споруди підземного простору міст та інших населених пунктів ( підземні переходи, гаражі та інше), гірничі виробки, підвальні та інші приміщення, які можуть бути використані для захисту населення у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру та у особливий період.

 Інформація про місцезнаходження протирадіаційних укриттів, споруд подвійного призначення, найпростіших укриттів, адреси їх розташування можна отримати в органах місцевого самоврядування, керівників суб’єктів господарювання ( установ, підприємств) за місцем роботи.

 Уважно слухайте повідомлення та виконуйте вказівки місцевих підрозділів з питань цивільного захисту. Життя багато в чому залежить від вправних та правильних дій в разі виникнення загрози нападу противника та за сигналами оповіщення цивільного захисту.

 Під час загрози нападу противника ввімкніть та постійно тримайте ввімкненими репродуктори ( телевізори, радіоприймачі). Через ці канали будуть передаватися розпорядження та сигнали оповіщення цивільного захисту, рекомендації щодо дій в даній ситуації.

 Особисті документи ( паспорт, диплом, свідоцтво про народження, шлюб та освіту, інші важливі документи) варто мати із собою.

 При підготовці до евакуації завчасно зберіть речі (постільну білизну, натільну білизну, одяг, документи, гроші, запас харчів та води на  три доби, засоби індивідуального захисту, аптечку) і тримайте їх у доступному місці біля виходу з будинку.

 За сигналами оповіщення цивільного захисту

  • « Повітряна тривога» - швидко вдягніться, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, медикаменти, запас харчів, води, вимкніть електроенергію, газові прилади та негайно укривайтеся у захисній споруді ( найпростішому укритті);
  • « Відбій повітряної тривоги» - подається місцевим підрозділом з питань цивільного захисту через системи оповіщення, телебачення;
  • «Радіаційна небезпека» - негайно надягніть засоби індивідуального захисту та дійте так само, як і під час сигналу « Повітряна тривога»;
  • « Хімічна небезпека» - негайно надягніть протигаз або захисну маску, засоби захисту шкіри та укрийтеся у захисній споруді ( найпростішому укритті).

Про можливість виходу із захисної споруди ( найпростішого укриття) та порядок подальших дій повідомляється через систему оповіщення та з допомогою посильних за командою « Відбій…»

 

        Порядок заповнення захисних споруд людьми, які укриваються

 

 Заповнення захисних споруд проводиться за сигналами оповіщення цивільного захисту. Для швидкого заповнення захисної споруди особи, що укриваються, повинні заздалегідь вивчити маршрути руху. Напрямок руху до захисних споруд від місць масового перебування людей місцева  влада ( керівництво обєкту господарювання) повинна зазначити покажчиками маршруту руху, вивішеними чи намальованими на видимих місцях.

  У нічний час написи, покажчики і входи мають бути освітлені або дубльовані світловими покажчиками. Особи, що укриваються, повинні прибувати у захисну споруду із засобами індивідуального захисту т а дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці, мати при собі найнеобхідніші речі та документи. Забороняється приносити у захисну споруду легкозаймисті та громіздкі речі, приводити тварин. Заповнювати захисні споруди організовано, без паніки. Особи, що укриваються, під час перебування у захисній споруді повинні виконувати усі вказівки керівника і особового складу формування, що стосуються перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу. У захисній споруді забороняється палити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки,  не слід ходити по приміщенню без особливої потреби, необхідно дотримуватися дисципліни. Слід організувати позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання. Можна тримати у захисній споруді або брати із собою легкі підстилки, каремати, невеликі подушки із поролону.

 Вихід із захисної споруди здійснюється за командою « Відбій» після уточнення обстановки, а також, у випадках вимушеної евакуації ( при пошкодженні захисної споруди, затопленні її, пожежі у захисній споруді, при досягненні граничнодопустимих параметрів повітряного середовища).

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора