День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни

Дата: 22.06.2022 08:31

У День скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни згадуємо всіх, хто загинув у війні. Вранці 22 червня 1941 року, незважаючи на пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року, нацистська Німеччина атакувала СРСР. З цього дня до 1945 року загинув кожний п’ятий українець.
За різними даними, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн.
2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок.
Понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл стали руїнами.
Наймасштабніша війна століття стала великою трагедією та надзвичайним випробуванням для українського народу. 24 лютого 2022 року на Київ знову напали. Але це вже була росія. Знову через 81 рік вмирають невинні люди, українців насильно вивозять та знищують населені пункти.
Незліченні жертви, руїни і спустошення – таку ціну платять сьогодні українці у боротьбі із росією, яка триває майже 9 років.
Світла і вічна пам’ять всім загиблим!