30 років з дня затвердження Державного Герба незалежної України

Дата: 19.02.2022 10:21

Малий державний Герб — тризуб, український національний символ, який презентує країну як суверенну незалежну державу. Він є один із трьох державних символів на рівні з прапором і гімном, зображується на офіційних документах, печатках, грошових знаках, штампах, бланках державних установ.
Після відновлення незалежності України 24 серпня 1991 року тризуб обрали як малий державний герб та затвердили Постановою Верховної Ради “Про Державний герб України” 19 лютого 1992 року №2137-XII.
У міжвоєнний період тризуб став знаком боротьби українців за свободу. Він був і залишається символом прагнень нашого народу до волі, незалежності і процвітання, символізуючи для українців нерозривний зв’язок із Батьківщиною. Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії. Він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.
Шануймо наші державні символи, наші обереги, за які помирали кращі сини та доньки української землі!