СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!

Дата: 09.03.2021 13:16

09 березня 2021 року Тарасу Шевченку виповнилося б 207 років.

Народився Тарас 09 березня 1814 року, помер - 10 березня 1861 року. Це культова особистість украі?нськоі? націі?. Шевченко був поетом, драматургом, художником, громадським та політичним діячем. А сьогодні він - ще и? національнии? герои? та символ Украі?ни.

Наи?відомішою збіркою Шевченка є "Кобзар". Вірші поета перекладено більш як 100 мовами світу. Пам'ятники Тарасові Григоровичу встановлено у різних куточках планети. Усього і?х нараховується понад 1200.

Деякии? час Шевченко був вільним слухачем Академіі? мистецтв у Санкт-Петербурзі. Наи?відоміші и?ого картини - "Катерина" (1842), "Циганка-ворожка" (1841) та "Селянська родина" (1843). Немалу популярність мають і автопортрети генія.

Тарас Шевченко у своі?и? творчості відобразив саме ті думки и? настроі?, які були важливими в житті украі?нців и?ого часу. Про те, що и?ого творчість знаи?шла відгук у серцях людеи?, свідчить те, що в другіи? половині XIX — на початку XX століття чи не єдиною книжкою в більшості сільських хат Украі?ни був «Кобзар», вірші з нього вчили напам'ять, за ним училися читати.

В історичному розвитку Украі?ни Шевченко — явище незвичаи?не своі?м місцем у літературі, мистецтві, культурі. Походженням, становищем та відомістю Шевченко — виняткове явище також у світовіи? літературі. З 47 років життя поет пробув 24 роки в кріпацтві, 10 — на засланні, а решту — під наглядом жандармів. Шлях Шевченка до творчих висот визначив в образніи? формі І. Франко:

Він був сином мужика і став володарем у царстві духа.

Він був кріпаком і став велетнем у царстві людськоі? культури.

Він був самоуком і вказав нові, свіжі и? вільні шляхи професорам та книжним ученим.

Багатогранна творчість Шевченка була і залишається одним із головних чинників формування національно-політичноі? свідомості украі?нців. З новою силою відчутнии? тепер і?і? вплив на різні сторони духовного життя украі?нськоі? націі?.

Шевченко був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і видатним драматургом та різнобічно обдарованим митцем. И?ого літературна спадщина обіи?має велику збірку поетичних творів («Кобзар»), драму «Назар Стодоля» і два уривки з інших п'єс; дев'ять повістеи?, щоденник та автобіографію, написані росіи?ською мовою, записки історично-археологічного характеру («Археологічні нотатки»), чотири статті та понад 250 листів.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)