ПРИВІТАННЯ ПЛИСКІВСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ МАРИНИ ВІРКО З ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ!

Дата: 21.02.2021 08:04

Свято рідної мови за рішенням ЮНЕСКО відзначають 21 лютого всі народи Землі. Рідне, материнське слово для кожного є оберегом. Воно таїть у собі надбання віків, пам'ять усього народу, оберігає й передає всі виміри духовних скарбів поколінь. Для нас Міжнародний день рідної мови, це свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші пращури. Українська мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ. Володимир Сосюра, пророчно мовив: «Без мови рідної й народу рідного нема». Повертаймо українській мові роль творця духовного відродження української нації, духовного світу людини. Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, шепіт трав, а й високий дух пращурів, сила нашого сьогодення і поступ майбутній. Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Шановні жителі Плисківської територіальної громади, вітаю вас, з Міжнародним днем рідної мови. Хай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України! Боже, Отче милостивий, Ти нам дав ту мову красну, Поміж мовами найкращу, Нашу рідну, нашу власну. Тою мовою співала Нам, маленьким, наша мати, Тою мовою навчала Тебе, Боже, прославляти. Тою мовою ми можем Величатись перед світом, Бо між мовами ця мова - Мов троянда поміж цвітом. Хоч би й хто напастував нас, Хоч би й хто посмів грозити, - Дай нам силу, дай відвагу Рідну мову боронити. Поможи, Небес Владико, Хай буде по Твоїй волі, Щоб та мова гомоніла Вільно: в хаті, церкві, в школі. Дай діждати пошанівку Рідного святого слова, Щоб цвіла на славу Божу Наша українська мова!

З повагою, Плисківський сільський голова МАРИНА ВІРКО.