Внесено зміни щодо розміру податкового боргу, який обліковується у платника податків протягом двох послідовних кварталів

Дата: 07.12.2020 16:25

Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», починаючи з 23 травня 2020 року (дати набрання чинності), визначено розмір податкового боргу, наявність якого у платника податку протягом двох послідовних кварталів зобов’язує його самостійно відмовитись від спрощеної системи оподаткування або дає право контролюючому органу прийняти рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку.

Відтепер встановлено, що така сума податкового боргу для платників єдиного податку повинна перевищувати шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 гривень).

Тобто, якщо податковий борг у сумі понад 1020 грн, який обліковується у юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи на кожне перше число протягом 6-ти місяців двох послідовних кварталів, то такий платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів в останній день другого із двох послідовних кварталів (останній день шостого місяця).

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області