A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ПЛИСКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ! ДО ВАШОЇ УВАГИ!

Дата: 05.11.2020 18:09
Кількість переглядів: 170

Усі громадяни України мають право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної та комунальної власності.
Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду використання, тобто кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати шість земельних ділянок з різним цільовим призначенням.
1. Хто може звернутися з метою отримання земельної ділянки у власність?
Згідно Земельного кодексу України кожен громадянин України може отримати безкоштовно землю для різних потреб.
Законодавством не передбачено обмежень у виборі місця розташування такої земельної ділянки.
2. На які розміри земельної ділянки може розраховувати громадянин по кожному виду використання?
Кожен громадянин може одночасно отримати та приватизувати 6 земельних ділянок різного призначення, тобто передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах зазначених норм, провадиться один раз по кожному виду використання (частина четверта статті 116 Земельного кодексу України).
Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
• для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
• для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
• для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
• для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
• для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
• для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.
3. З чого почати та куди звертатися?
Необхідно визначитись із призначенням земельної ділянки та обрати вільну земельну ділянку. Переглянути земельні ділянки по кожному виду можна на Публічній кадастровій карті.
Громадянам, зацікавленим в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, необхідно звернутися з клопотанням до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає зазначені земельні ділянки у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.
4. Вимоги до клопотання
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри (в межах норм безоплатної приватизації).
До клопотання додаються:
• графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (наприклад, викопіювання з кадастрової карти);
• погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
• документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства);
• копію документа, що посвідчує особу (наприклад, паспорта громадянина України);
• документ, що підтверджує право на пільги при отриманні земельних ділянок (у разі наявності таких).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора