СУЧАСНІЙ СІЛЬСЬКІЙ МЕДИЦИНІ В ПЛИСКАХ БУТИ!

Дата: 16.09.2020 17:36

Сьогодні, 16 вересня 2020 року у селі Плиски Плисківської ОТГ, урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини На церемонію відкриття прибули голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко, сільський голова Марина Вірко, голова райдержадміністрації Лариса Осадчук, представники медичної спільноти громади на чолі з головним лікарем КНП “Борзнянський центр первинної медичної допомоги” Анатолієм Обозним, жителі села, громади та гості. Нове приміщення звели у рамках державної програми «Сільська медицина», на умовах 10% співфінансування з місцевого бюджету. Розпорядником коштів є Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації, виконавцем робіт – Товариство з обмеженою відповідальністю - фірма «МЖК – Сервіс». Загальна площа забудови 250 квадратних метрів. У квітні 2019 році розпочато будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини (на 1-2 лікаря) в селі Плиски. Всього на будівництво витратили державних коштів на загальну суму чотири мільйони сімсот вісімдесят вісім тисяч гривень, фінансування з бюджету Плисківської об’єднаної територіальної громади - п’ятсот тридцять одна тисяча гривень. На закупку медичного обладнання витрачено п’ятсот шість тисяч гривень. Сільська амбулаторія Плисківської ОТГ отримала від Центру первинної медико-соціальної допомоги Чернігівщини сучасний повнопривідний санітарний автомобіль підвищеної прохідності «Renault Duster», закуплений за рахунок коштів державного бюджету та співфінансування з місцевого бюджету вартістю п’ятсот тисяч гривень. Наявність автомобіля для пересування лікаря загальної практики сімейної медицини у віддалені населені пункти є нагальною необхідністю. З цією визначною подією для Плисківської громади присутніх на святі привітав голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. Очільник області зазначив, що всього на Чернігівщині будується 22 такі амбулаторії. Сучасно обладнанні, комфортні і затишні, вони мають суттєво покращити умови і якість надання медичних послуг у сільській місцевості. Сільський голова Марина Вірко подякувала усім, хто долучився до реалізації такого великого проєкту: обласній державній адміністрації, депутатам сільської ради, підрядникам забудови і наголосила, що це перше за останні два десятиліття абсолютно нове будівництво. Хочеться вірити, що це лише початок і подібні проєкти будуть втілюватися в життя в інших селах нашої громади і в усіх галузях її життєдіяльності. Нагадала присутнім, що за умовами програми сільські амбулаторії будуються в центрах громади в населених пунктах з чисельністю жителів не менше 1 тис. осіб. Саме тому було прийнято рішення про будівництво амбулаторії в селі Плиски, оскільки існуюча амбулаторія знаходилася у будівлі, яка експлуатується вже 140 років та перебуває у незадовільному технічному стані. Марина Олександрівна побажала закладу успішної роботи з надання якісних сучасних медичних послуг жителям найближчих сіл. До вітальних слів долучилась голова райдержадміністрації Лариса Осадчук, яка бажала усім не хворіти і звертатися в заклад лише в профілактичних цілях та головний лікар Комунального некомерційного підприємства "Борзнянський центр первинної медико – санітарної допомоги» Борзнянської районної ради Анатолій Обозний. Почесне право перерізати символічну стрічку надали Андрію Прокопенку, Марині Вірко, Ларисі Осадчук. В урочистому відкритті сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини взяли участь духовий оркестр Обласного філармонійного центру, головний диригент – заслуженій діяч мистецтв України Анатолій Ткачук. Ведучі – артисти обласного філармонійного центру Ігор Василенко та Інна Василенко. Всі присутні мали можливість оглянути приміщення закладу, його матеріально-технічне оснащення. До відома: для новозбудованої амбулаторії закуплено медичне обладнання, згідно всіх вимог Міністерства охорони здоров’я. Також персонал забезпечений санітарними сумками для надання першої допомоги. Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету.