Дата: 10.05.2020 11:37

В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99. Голова Плисківської сільської ради МАРИНА ВІРКО щиро вітає всіх Матерів, і впершу чергу, свою найкращу, дорогу маму Наталію з Святом Матері! МАРИНА Олександрівна дякує всім Матерям за ту любов та турботу, яку вони віддають кожного дня своїм дітям, не вимагаючи зовсім нічого взамін. Нехай у Всіх Матерів завжди буде посмішка на вустах!
Дорогі Матусі , вітаємо вас з Днем Матері! Бажаємо Вам міцного здоров'я, благополуччя та вдячної любові від ваших діток. Низький Вам уклін та щира подяка за Вашу любов та недоспані ночі. Бережіть себе та радуйте нас своєю любов'ю.
Історія свята: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Традиції святкування дня матері в світі.
У США та Австралії День матері проходить по-особливому. Діти, які живуть з батьками, обов'язково готують мамі сніданок і приносять його в ліжко. Ті, хто далеко, - намагаються приїхати до мами на свято і привітати особисто.
У США прийнято приколювати до одягу гвоздику, при цьому колір квітки вибирається не випадково. Кольорова гвоздика свідчить про те, що мама у людини жива, а от біла квітка - спосіб вираження любові і поваги до покійної матусі.
Ця традиція існує також у багатьох країнах Європи. За популярністю серед американців День матері знаходиться на п'ятому місці після Дня святого Валентина, Дня батьків, Великодня і Різдва.
Поширена і в США традиція дарування материнського кільця. Жінці дарують кільце з камінцями, їх повинно бути стільки, скільки у неї дітей. Кільця можуть бути з дорогоцінних металів з натуральними каменями. За підрахунками маркетологів, останні роки в Америці відсоток продажів подібних ювелірних виробів до Дня матері збільшився в кілька разів.
В Австралії, крім мам, вітають всіх жінок, які мають відношення до виховання дітей.
У Німеччині відзначали ще в середньовіччі. Національним святом День матері став в 30-х роках ХХ століття. На відміну від інших країн, німці дарують мамам не гвоздики, а троянди. Також важливо вибирати саме різнокольорові квіти, а не білі, що вважаються символом успіння. Квітів у букеті повинно бути 12, а ось на могилу німці несуть всього одну білу троянду. Мам обов'язково звільняють від домашньої роботи і відпускають на зустрічі з подругами.
У Фінляндії День матері дуже шанований, ця країна не раз була визнана найсприятливішою для материнства в Європі. У День матері, з 1919 року, прийнято вручати державний орден "Білої троянди". В останні роки цю нагороду отримують і матері, які виховують дітей-сиріт.
У другу неділю травня у Фінляндії піднімається державний прапор. Це офіційний вихідний. До речі, мамам у Фінляндії прийнято дарувати рослини в горщиках. Спеціально до свята фінські квітникарі вивели новий сорт троянд - День матері.
В Індії День матері - Ахой-аштамі відзначають наприкінці жовтня. У появи свята є своя легенда. Відповідно до неї, колись давно у індійської жінки було семеро синів. Одного разу мати випадково вбила маленького ведмежа, за що розплатилася смертю всіх своїх дітей. Убита горем жінка просила богиню Аштамі Бхагаваті оживити дітей, і її молитви були почуті.
У День матері індійські жінки постять і моляться про благополуччя і здоров'я своїх нащадків.
В Японії - Хаха но хі, або День матері, святкують, як і більшість, - у другу неділю травня, починаючи з 1915 року. Діти дарують мамам кольорові гвоздики (тільки не білі), подарунки, а мами обов'язково виконують материнську пісню. Вона з'явилася в 1958 році. У пісні співається про домівку, про те, як мама в'язала дитині рукавиці, а отримавши їх десь на чужій землі, він отримає частинку материнського тепла.
Дуже весело проводять День матері на Кубі. У цей день на Острові свободи люди танцюють, влаштовують фестивалі, флористичні ярмарки. Обов'язково вручають мамі ексклюзивні листівки. За деякими підрахунками, щорічно до свята випускають близько мільйона вітальних листівок. 10 травня - День матері – це свято, створене на честь всіх матерів: і тих, хто народив дітей, і тих, хто тільки збирається стати мамою.
Традиції святкування дня матері в світі.