A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Плисківська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!!

Дата: 16.04.2020 10:53
Кількість переглядів: 208

  ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ!
Із початком весняно-польових робіт та теплих сонячних днів громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. І на жаль, часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Розпорядженням сільського голови МАРИНИ ВІРКО №26 від 10 квітня 2020 року «Про заборону спалювання листя, залишків сухої рослинності та побутових відходів на території Плисківської сільської ради», протоколом №4 від 10.04.2020р. засідання комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, якими забороняється протягом пожежонебезпечного періоду: випалювати суху траву, стерню, очерет, вогневу очистку у смугах відводу автомобільних доріг, що межують з лісовими насадженнями та сільгоспугіддями, а також безпосередньо на сільськогосподарських земельних угіддях; розпалювати багаття в лісових масивах і на територіях, які знаходяться біля лісу; в’їзд транспортних засобів і відвідування населенням лісів.
Згідно з чинним законодавством, ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 27 ЗУ «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання сухої природної рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У зв’язку з вище зазначеним, виконавчий комітет Плисківської сільської ради звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора