Платниками Чернігівщини протягом 2019 року сплачено 15,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Дата: 22.01.2020 14:02

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівської області у 2019 році сплачено 15,7 млрд грн податків, зборів та єдиного внеску. Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області.

У тому числі до державного бюджету спрямовано понад 5 млрд гривень. Надходження перевищили позаминулорічні на 4,7 відс. або на 225 млн грн, в основному за рахунок зростання сплати податку на додану вартість (на 18 відс. або на 302,5 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 17 відс. або на 243 млн гривень).

Переважна більшість коштів до державного бюджету сплачена платниками самостійно (99 відс. загальної суми), від проведення контрольно-перевірочної роботи надійшло понад 40 млн грн та від застосування заходів стягнення боргу – понад 30 млн гривень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів від сплати податків надійшло більше 5,8 млрд гривень. Показник 2018 року перевищено на 18 відс. або на 905,2 млн грн за рахунок зростання сплачених сум по всіх бюджетоформуючих податках: податку на доходи фізичних осіб забезпечено більше на 18 відс. (+575 млн грн), податку на майно – на 26,4 відс. (+193,6 млн грн), єдиного податку з підприємницької діяльності – на 18 відс. (+119,6 млн грн), акцизного податку від реалізації підакцизних товарів – на 8,8 відс. (+10,3 млн грн). Рентної плати за користування природними ресурсами надійшло на рівні січня-грудня 2018 року (+0,1 млн грн).

Крім того, страхувальниками для перерахування до Пенсійного та інших фондів сплачено 4,8 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 16,5 відс. або на понад 686 млн гривень. Відсоток добровільної сплати ЄСВ залишається таким же значним, як і податків (99 відс.).

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області