Голова Плисківської громади МАРИНА ВІРКО разом з жителями громади провели урочисті та культурні заходи до Дня Гідності і Свободи

Дата: 22.11.2019 13:21

Сьогодні, 21 листопада, Голова Плисківської громади МАРИНА ВІРКО разом з жителями громади, на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, провели урочисті та культурні заходи до Дня Гідності і Свободи. Жителі нашої громади пам’ятають про відвагу та жертовність, виявлену українцями під час Революції Гідності. На відзначення Дня Гідності і Свободи, річниці Євромайдану у Києві, сільський голова МАРИНА ВІРКО, разом з жителями сіл нашої громади, вшанували пам'ять загиблих наших земляків, героїзм тих, хто виборював майбутнє, про яке мріяли та віддали свої молоді життя - Савченка Юрія Борисовича (06 травня 1989 - 31 серпня 2014) - Лицара ОРДЕНА ЗА МУЖНІСТЬ, старшого сержанта 169-го навчального центру, який загинув 31 серпня 2014 року біля міста Дебальцеве Донецької області та похований 3 вересня 2014 року в селі Велика Загорівка. В пам’ять про Юрія Савченка в квітні 2015 року в селі Велика Загорівка, в жовтні 2015 року на будинку, де він мешкав у містечку Десна Козелецького району та в травні 2017 року на будівлі Великозагорівської загальноосвітньої школи встановлені меморіальні дошки, Володи?мира Миха?йловича Лесту?ху ( 11 квітня 1987 — 9 січня 2015) — солдата Збройних сил України, який добровольцем пішов служити у ЗСУ та після контузії трагічно загинув 9 січня 2015-го біля села Підбірці Пустомитівського району, 13 січня 2015-го похований у Великій Загорівці. В пам’ять про Володи?мира Лесту?ху в травні 2015 року в центрі села Велика Загорівка біля пам’ятника воїнам-односельчанам та 16 жовтня 2015 року на приміщенні Бахмацької школи № 5 урочисто відкрито та освячено меморіальні дошки.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади, щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України. Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, "коктейлів Молотова" і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
Слава Україні і вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!
Хай ніколи не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.
Слава Україні і вічна слава Героям, що полягли за свободу рідної землі!
Хай ніколи не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.