Основні тенденції імпортно-експортних операцій в зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС за 8 місяців 2019 року

Дата: 05.09.2019 08:50

Станом на 1 вересня поточного року в зоні діяльності Чернігівської митниці перебуває на обліку 5 424 суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Із загальної кількості узятих на облік суб'єктів ЗЕД фактично здійснювало зовнішньоекономічну діяльність 2 966 суб'єктів господарювання, що становить 55 відс від їх загальної кількості та на 2 268 суб'єктів (у 4 рази) більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Крім того, зовнішньоторговельні операції здійснювали 337 суб'єктів ЗЕД, які знаходяться на обліку в інших митницях, що на 40 суб'єктів більше ніж у 2018 році.

Загальна кількість суб'єктів ЗЕД, що проводили операції в зоні діяльності митниці становила 3 303 суб'єктів, що на 2 308 суб'єктів (у 3 рази) більше порівняно з 2018 роком.

За питомою вагою зовнішньоторговельного обігу товарів в зоні діяльності митниці можна виділити наступні підприємства: ПрАТ «А/Т Тютюнова компанія «В.А.Т-Прилуки», ПрАТ «Слов'янські шпалери-КФТП», ТОВ з II «БНХ Україна», ДСП «Чорнобильська АЕС», ТОВ «Алітоні», ТОВ «Агропартнер».

Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області (за фактурною вартістю товарів) з початку року складає 22 967,97 млн грн, з них експорт складає 7 709,91 млн грн та імпорт 15 258,06 млн грн, що за вартісними та ваговими показниками більше на 3відс (679,86 млн грн та 50,91 тис т) ніж за відповідний період минулого року.

На ряду із збільшенням обсягів імпортних операцій за вартісними показниками на 2 відс та зменшення за ваговими показниками - на 8 відс протягом звітного періоду також спостерігається тенденція збільшення обсягів експорту за вартісними показниками на 6 відс та ваговими показниками на 52 відсотки.

Слід відзначити також зменшення обсягів оподаткованого імпорту у поточному році, який складає 13 468,68 млн грн, на 6 відс за митною вартістю та на 11 відс у ваговому показнику у порівнянні з минулим роком.

Основними торгівельними країнами-партнерами при здійсненні зовнішньоекономічних операцій суб'єктами ЗЕД :

- з оподаткованого імпорту є Білорусь (39 відс), Великобританія (9 відс), Швейцарія (6 відс), Польща (6 відс) та Німеччина (5 відс);

- з загального експорту є Азербайджан (15 відс), Білорусь (12 відс), Румунія (7 відс), Польща (5 відс) та Казахстан (4 відс).

Найбільшу    питому    вагу    зовнішньоторговельного    обігу    імпорту становлять: міндобрива, вироби з чорних металів та алюмінію, вугілля, тютюн.

Основу експорту товарів складають: сигарети з фільтром, шпалери, кукурудза, лісоматеріали, заготовки верхньої частини взуття, соєві боби, тютюні.

Протягом звітного періоду 2019 року через митний кордон України:

- прослідувало громадян 2 184 тис  осіб, що на 14 відс менше ніж у відповідному періоді 2018 року;

- пропущено транспортних засобів 606 тис од., що на 3 відс менше ніж у відповідному періоді 2018 року;

- пропущено  вантажів  4 311 тис т,  що  на 58 відс  більше  ніж у відповідному періоді 2018 року.

Автомобільні   пункти   пропуску   здійснюють   пропуск   переважної більшості вантажів, транспортних засобів та громадян.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області