Від платників податків Чернігівщини протягом вісьми місяців надійшло понад 10 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

Дата: 13.09.2019 14:09

За вісім місяців поточного року від платників податків Чернігівської області бюджети усіх рівнів отримали майже 7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

До державного бюджету спрямовано більше 3,2 млрд гривень. Загалом, надходження перевищили минулорічні показники на 6,7 відс. або на 203,4 млн гривень. Зростання відбулось здебільшого за рахунок збільшення надходжень податку на додану вартість (на 26,2 відс. або на 257,3 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 18,4 відс. або на 160,6 млн грн). При цьому, з різних причин зменшились надходження інших бюджетоформуючих податків (рентної плати за користування природними ресурсами, податку на прибуток, частини прибутку державних підприємств, акцизного податку з вітчизняних товарів).

До місцевих бюджетів усіх рівнів від сплати податків надійшло понад 3,7 млрд гривень. Факт минулого року перевищено на 19,7 відс. або на 611,4 млн гривень. Зростання сплачених сум відбулось по всіх бюджетоформуючих податках: по податку на доходи фізичних осіб – на 19,5 відс. (381,2 млн грн), податку на майно – на 27,2 відс. (133,1 млн грн), єдиному податку з підприємницької діяльності – на 20,4 відс. (83,5 млн грн), рентній платі за користування природними ресурсами – на 11,9 відс. (10,9 млн грн).

Майже всю суму податків платники сплатили самостійно (99 відс. загальної суми надходжень) і лише 67,7 млн гривень надійшло від проведення контрольно-перевірочної роботи та застосування заходів стягнення боргу.

Крім того, платниками Чернігівщини сплачено понад 3,1 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено на 17,9 відс. або на 475,5 млн гривень.

Сектор комунікацій Головного управління   ДПС у Чернігівській області