Перший відкритий фестиваль української пісні і танцю «Джерело надій»

Дата: 25.08.2018 15:47

Перший відкритий фестиваль  української пісні і танцю «Джерело надій» відбувся 25 серпня в с.Плиски Борзнянського району Чернігівської області. Ініціатор, засновник – голова Плисківської сільської ради  Марина Олександрівна Вірко. Марина Олександрівна  любить село, працює в селі  на благо України та добре  розуміє важливість  духовності і культури. Без них неможливо побудувати процвітаючу державу з європейськими цінностями.

Програма  фестивалю була дуже цікава, різноманітна, насичена. Одним словом – захоплююча.  Тож в невелике село Плиски  з’їхалося   багато творчих професійних  і  самодіяльних  колективів та гостей. Фестиваль в селі Плиски буде проходити кожного року під незмінним девізом – «Гріє душу село – моє рідне село».

У рамках заходу виступали ансамбль барабанщиць та народний аматорський духовий оркестр Борзнянського районного будинку культури керівник - Микола Погребний, хореограф  -Оксана Кузюра, гурт «Смоляни.  Взяли участь дев’ять  фольклорних колективів та чотири дитячі хореографічні колективи  із різних куточків Чернігівської області.  Були в програмі виставки народних умільців,  розваги для дітей, всіх бажаючих пригощали смачним короваєм, кулішем.

Гостей фестивалю на вході зустрічали з музикою та короваєм. Перший відкритий фестиваль української пісні і танцю «Джерело надій»  у Плисках   об’єднав  патріотів  України, для  котрих  не байдуже її майбутнє  та доля  українського села. Показав багатство українського мистецтва, творцем якого був і є   наш талановитий народ.

Марина Олександрівна привітала жителів громади, гостей та всіх присутніх на першому відкритому фестивалі української пісні і танцю «Джерело надій». Звісно, переказувати таку подію – справа, як то кажуть, невдячна. Найліпше  на власні очі побачити, ніж десь про це прочитати чи почути. Адже, без перебільшення, подія – грандіозна і, що дуже важливо за нинішніх економічних та політичних негараздів, надзвичайно позитивна. Бо стільки щасливих посмішок і привітних облич можна було побачити на цьому прекрасному святі в Плисках!

Говорили добрі слова жителям і учасникам фестивалю голова Борзнянської райдержадміністрації Віра Проскура,  голова Борзнянської районної ради  Віктор Горбащенко, депутат обласної ради Дмитро Іванов, депутат обласної ради Анатолій Хавило.

Завітав на свято народний депутат України Валерій Давиденко, який дуже гарно відгукнувся про фестиваль у Плисках, щиро подякував усім жителям за таку любов до рідного села (адже село – це оберіг держави), які власноруч дбають про нього, плекають народні традиції. І саме на таких квітучих селах зараз тримається Україна. Валерій Миколайович, як завжди, приїхав із подарунками – він вручив працівникам соціальної сфери Плисківської громади сім велосипедів.

Після офіційної частини свята, фолькльорні, аматорські  колективи, та дитячі хореографічні колективи  своїми виступами дарували веселий настрій гостям свята - це жіночий  вокальний ансамбль «Бегегиня», дитячий танцювальний ансамбль «Веселка» Плисківського БК, самодіяльний хоровий колектив Великозагорівського БК, жіночий  вокальний ансамбль «Вербиченька» Махнівського БК, вокальний колектив «Калина» із села Сиволож, вокальний ансамбль народної пісні Лосинівського БК «Душі криниця» Ніжинського району, народний хор «Козацька вольниця» та дитячий танцювальний гурт «Перлина» села Красилівка Бахмацького району, дует «ЮлЯна», жіночий  вокальний ансамбль «Веселі молодиці», дитячий танцювальний гурт «Купава», дитячий хореографічний колектив «Первоцвіти» Оленівського БК, жіночий  вокальний ансамбль «Берегиня» Прохорського БК,   фолькльорний колектив «Полісяночка» Сидорівського БК. Впродовж всього вечора  розважав гостей  українськими піснями гурт “Смоляни”. Після офіційної частини свята, фолькльорні, аматорські  колективи, та дитячі хореографічні колективи  своїми виступами дарували веселий настрій гостям свята - це жіночий  вокальний ансамбль «Бегегиня», дитячий танцювальний ансамбль «Веселка» Плисківського БК, самодіяльний хоровий колектив Великозагорівського БК, жіночий  вокальний ансамбль «Вербиченька» Махнівського БК, вокальний колектив «Калина» із села Сиволож, вокальний ансамбль народної пісні Лосинівського БК «Душі криниця» Ніжинського району, народний хор «Козацька вольниця» та дитячий танцювальний гурт «Перлина» села Красилівка Бахмацького району, дует «ЮлЯна», жіночий  вокальний ансамбль «Веселі молодиці», дитячий танцювальний гурт «Купава», дитячий хореографічний колектив «Первоцвіти» Оленівського БК, жіночий  вокальний ансамбль «Берегиня» Прохорського БК,   фолькльорний колектив «Полісяночка» Сидорівського БК. Впродовж всього вечора  розважав гостей  українськими піснями гурт “Смоляни”.

Під час проведення фестивалю керівникам колективів були вручені дипломи  за активну участь у першому відкритому фестивалі української пісні і танцю «Джерело надій».

Дякуємо всім, хто взяв участь у проведенні першого відкритого фестивалю української пісні і танцю «Джерело надій» в селі Плиски. Ми були приємно вражені великою кількістю присутніх на святі, з нетерпінням будемо чекати слідуючого року. Будемо втілювати всі задуми на благо розвитку нашої Плисківської об’єднаної громади . Хай щастить всім!