Плисківська сільська рада
Ніжинський район, Чернігівська область

Рішення №1049 - 36/VII «Про затвердження Положення про громадські слухання на території населених пунктів Плисківської сільської ради»

Кількість переглядів: 1103
Скликання: сесія сьомого скликання
Сесія: 36
Тип документу: Рішення
Дата: 08.05.2020
Номер документу: 1049 - 36/VII
Назва документу: Про затвердження Положення про громадські слухання на території населених пунктів Плисківської сільської ради
Прикріплені файли:

Фото без опису

УКРАЇНА

Плисківська  сільська  рада

БОРЗНЯНСЬКОГО  району  ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  області

(тридцять шоста сесія сьомого скликання)

 

РІШЕННЯ

від 08 травня 2020 року                           с.Плиски                               № 1049 - 36/VII

 

Про затвердження Положення про

громадські слухання на території

населених пунктів Плисківської

сільської ради

Керуючись статями 13, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою сприяння територіальній громаді у здійсненні права на проведення громадських слухань, а також урахування їх результатів органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами при прийнятті рішень, сільська рада ВИРІШИЛА:

1.Затвердити Положення про громадські слухання на території населених пунктів Плисківської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, гуманітарних питань, депутатської діяльності, етики та регламенту.

 

 

Сільський голова                                          М.О.Вірко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення № 1049 - 36 / VII 

Плисківської сільської ради

від 08.05. 2020 року

 

ПОЛОЖЕННЯ

про громадські слухання на території Плисківської сільської ради

Борзнянського району Чернігівської області

 

Це Положення про громадські слухання на території Плисківської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області (далі Положення) встановлює порядок ініціювання, підготовки та проведення громадських слухань, а також порядок врахування їх результатів органами місцевого самоврядування Плисківської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області ( далі – сільська рада).

 

Громадські слухання є однією з форм безпосередньої участі членів територіальної громади у здійсненні повноважень місцевого самоврядування, які передбачені статтею 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та положеннями інших законодавчих актів України.

 

Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1. Право територіальної громади проводити громадські слухання

 

Територіальна громада Плисківської сільської ради (далі громада) має право проводити громадські слухання – зустрічатися з депутатами Плисківської сільської ради, сільським головою та іншими посадовими особами місцевого самоврядування, під час яких члени громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належить до відання місцевого самоврядування.

 

Стаття 2. Правове регулювання громадських слухань

 

Порядок ініціювання, підготовки, проведення громадських слухань та врахування їх результатів регулюється Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими актами України.

 

Стаття 3. Принципи громадських слухань

 

Громадські слухання проводяться на засадах добровільності, відкритості, прозорості, свободи висловлювань, політичної неупередженості.

 

Ніхто не може бути примушений до участі або неучасті в громадських слуханнях, окрім осіб, визначених у частині 3 статті 15 цього Положення.

 

Громадські слухання мають відкритий характер. Кожен може взяти участь у громадських слуханнях.

 

Уся інформація (у тому числі копії документів), пов’язана з ініціюванням, підготовкою, проведенням громадських слухань, розглядом прийнятих на них рішень, а також рішення органів місцевого самоврядування, акти посадових осіб, прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному сайті сільської ради у спеціальному розділі «Громадське обговорення», можуть розповсюджуватися в засобах масової інформації та іншими способами відповідно до вимог цього Положення.

 

Кожний має право виступити на громадських слуханнях в порядку, встановленому цим Положенням.

 

Під час ініціювання, підготовки, проведення, а також після проведення громадських слухань, не може чинитися перешкод для діяльності представників засобів масової інформації.

 

Громадські слухання не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборчої агітації.

 

Стаття 4. Мета громадських слухань

 

Метою проведення громадських слухань є надання членам територіальної громади можливості брати участь у підготовці рішень щодо проблем життєзабезпечення й розвитку громади:

 

забезпечення зворотного зв’язку у вигляді ознайомлення громадськості з позицією сільської влади щодо актуальних проблем, отримання від членів громади села пропозицій та зауважень з нагальних питань у формі безпосереднього спілкування;

 

виявлення та обговорення проблем, які становлять суспільний інтерес;

 

вироблення взаємоприйнятних шляхів розв`язання проблем через вільне обговорення різних точок зору учасників.

 

Стаття 5. Предмет громадських слухань

 

Предметом обговорення на громадських слуханнях можуть бути будь-які питання, що належать до відання місцевого самоврядування сільської ради, у тому числі, але не обмежуючись цим:

 

проекти нормативних актів Плисківської сільської ради (далі - ради) та її виконавчих органів, сільського голови (далі - голови);

 

проекти та програми, що виконуються чи плануються до виконання в територіальній громаді;

 

розгляд соціальних, економічних, культурних, екологічних, інших значимих для громади питань, внесення пропозицій щодо їх вирішення відповідними органами місцевого самоврядування сільської ради;

 

звіти, доповіді чи інформація про роботу голови, депутатів, органів ради, самої ради, її секретаря, керівників виконавчих органів ради та інших посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ, закладів, організацій;

 

прийняття рішень за результатами звітів депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування;

 

звіти посадових осіб підприємств, установ і організацій - надавачів послуг, які відповідно до законодавства мають забезпечуватись органами місцевого самоврядування (далі - підприємств, установі організацій - надавачів послуг);

 

інформація про вирішення окремих питань, які зачіпають інтереси всіх членів громади або її окремих частин (мешканців села, району, кварталу, вулиці, будинку (-ків);

 

обговорення питань спеціально визначених окремими законодавчими актами України, як такі що підлягають обов’язковому громадському обговоренню.

 

На громадських слуханнях не можуть розглядатися питання, не віднесені законодавством до відання місцевого самоврядування, або такі, що суперечать Конституції та чинному законодавству України, а також питання, реалізація яких зачіпає інтереси територій поза межами юрисдикції Плисківської сільської ради.

 

Стаття 6. Види громадських слухань

 

Громадські слухання поділяються на:

 

загальносільські – громадські слухання, які стосуються всіх членів громади ради;

 

місцеві – громадські слухання, які стосуються частини громади ради (села, мікрорайону, кварталу, вулиці, групи будинків, окремих будинків тощо).

 

На загальносільські громадські слухання в обов’язковому порядку виносяться проекти бюджету та програми економічного і соціального розвитку сільської ради.

 

Громадські слухання можуть проводитися у вигляді зустрічей членів громади з депутатами та посадовими особами місцевого самоврядування, а також посадовими особами підприємств, установ, закладів та організацій - надавачів послуг.

 

Громадські слухання в межах сільської ради проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на рік.

 

Розділ II. ІНІЦІЮВАННЯ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

 

Стаття 7. Ініціатори громадських слухань

 

Ініціатором проведення громадських слухань може бути:

 

ініціативна група членів територіальної громади в кількості від 3 до 9 осіб, обрана на зборах членів громади;

 

не менше трьох громадських об’єднань, благодійних організацій, органів самоорганізації населення;

 

група депутатів сільської ради в кількості не менше мінімального чисельного складу постійної комісії, встановленого Регламентом ради;

 

постійна комісія сільської ради;

 

виконавчий орган сільської ради;

 

сільський голова.

 

Стаття 8. Подання ініціативи щодо проведення громадських слухань

 

Громадські слухання, ініціатором проведення яких виступає сільський голова, чи виконавчий орган сільської ради, оголошуються безпосередньо шляхом видання розпорядження або прийняття відповідного рішення.

 

Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань від інших суб’єктів ініціювання громадських слухань вноситься до Плисківської сільської ради на ім’я секретаря ради у вигляді письмового звернення оформленого відповідно до вимог, передбачених Законом України «Про звернення громадян» (додаток 1).

 

В письмовому зверненні зазначаються:

предмет громадських слухань (проблема, питання, проект рішення та інше), що пропонується до розгляду;

пропозиції щодо запрошення посадових осіб;

прізвище, ім’я, по батькові та контакти осіб, уповноважених представляти ініціатора згідно з протоколом зборів.

 

До повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань можуть додаватись інші інформаційно-аналітичні матеріали та проекти документів, що виносяться на слухання.

 

Повідомлення подане на ім’я секретаря сільської ради про ініціативу щодо проведення громадських слухань підписується:

від Ініціативної групи членів територіальної громади - всіма членами Ініціативної групи або її уповноваженими представниками із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, домашньої адреси, серії та номера паспорта. Усі вони мають бути членами територіальної громади сільської ради або відповідної його частини. Крім того, до повідомлення додається протокол зборів членів громади, яким підтверджуються повноваження цієї Ініціативної групи на представництво інтересів учасників зборів;

від групи депутатів ради -  всіма членами цієї групи;

від постійної комісії ради, громадських об’єднань, благодійних організацій, органів самоорганізації населення - керівниками відповідних структур із доданням витягу з протоколу засідання або рішення органів, в яких схвалюється така ініціатива;

від виконавчого органу сільської ради – керівником відділу, за погодженням з профільним заступником сільського голови.

 

Стаття 9. Реєстрація повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань

 

Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань реєструється згідно з вимогами Інструкції з діловодства в апараті Плисківської сільської ради та її виконавчому комітеті, виконавчих органах Плисківської сільської ради.

 

Якщо ініціатором громадських слухань є ініціативна група членів територіальної громади, громадські об’єднання, благодійні організації, органи самоорганізації населення, група депутатів, постійна комісія ради, протягом 3 робочих днів після реєстрації повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань, приймається одне з таких рішень:

 

1) видати ініціаторам зразок підписного листа для збору підписів на підтримку проведення громадських слухань. Форма підписного листа міститься в додатку 5 до цього Положення.

2) повернути письмове звернення для усунення недоліків відповідно до частини 4 цієї статті;

 

Про прийняте рішення, в межах цього ж триденного строку, повідомляють особу, уповноважену представляти ініціатора громадських слухань, про підстави повернення письмового звернення для усунення недоліків, або про можливість отримати зразок підписного листа для збору підписів на підтримку проведення громадських слухань.

 

Письмове звернення з ініціативою щодо проведення громадських слухань повертається для усунення недоліків за наявності однієї або двох таких підстав:

 

1) недотримання вимог до оформлення звернення, передбачених Законом України «Про звернення громадян» і статтею 8 цього Положення;

2) звернулася недостатня кількість членів громади чи суб’єктів, наділених правом ініціювати слухання.

 

Повертати письмове звернення для усунення недоліків з інших підстав забороняється.

Письмове звернення допрацьовується і подається до сільської ради протягом п’яти робочих днів з моменту отримання особою, уповноваженою представляти ініціатора, відповідного письмового повідомлення. У разі якщо недоліки в цей строк не усунуті, звернення залишається без розгляду.

 

Підписний лист обов’язково повинен містити таку інформацію:

 

проблема (тема, питання), яку пропонується розглянути на громадських слуханнях;

прізвище, ім`я та по батькові члена громади, який підтримує ініціативу щодо проведення громадських слухань із зазначеної проблеми;

місце проживання та реєстрації;

серія та номер паспорта;

дата підписання;

особистий підпис члена громади;

контактний номер телефону.

 

Кількість підписів, необхідних для реєстрації ініціативи щодо проведення громадських слухань, розраховується таким чином:

 

 Тип громадських слухань

 Кількість необхідних підписів

 

 для підтримки проведення

 

 громадських слухань

 Загальносільські

 400

 Місцеві

 

 (село – квартал – вулиця )


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора